Pentagram to czasopismo Lectorium Rosicrucianum – Międzynarodowej Szkoły Złotego Różokrzyża. Adresowane jest do wszystkich, którzy poszukują głębszego zrozumienia samych siebie oraz zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie, a także do tych, którym bliskie są rozważania dotyczące tego, jakie jest miejsce człowieka we Wszechobjawieniu.

Celem poszczególnych artykułów zamieszczonych w kolejnych numerach Pentagramu nie jest jednak powiększanie intelektualnego balastu, którym współczesny człowiek i tak jest już bardzo obciążony. Przede wszystkim mają nam one pomóc dostrzec Światło, które zawsze towarzyszy człowiekowi w jego wędrówce przez świat i nieustannie wzywa go do podjęcia trudu wyzwolenia. Pentagram stara się zatem przybliżyć czytelnikom wysiłki niezliczonych jednostek i grup ludzkich, którym w biegu historii udało się dojść do tak rozumianego celu tej życiowej drogi, czyli osiągnąć wyzwolenie. Czasopismo przedstawia przy tym gnostyczne spojrzenie na współczesne wydarzenia rozgrywające się w świecie, przytacza najnowsze odkrycia naukowe, ukazując je w świetle uniwersalnej wiedzy gnostycznej, a także zamieszcza opowieści pochodzące z różnych stron świata i różnych kultur, które ogrzewają serce i pomagają w codziennym ukierunkowaniu na cel.

Przez wszystkie czasy Pentagram był symbolem wzniosłej szaty okrywającej wyzwoloną duszę, symbolem zwycięstwa Chrystusa, nieśmiertelności Boskiego Człowieka. Jest to, inaczej mówiąc symbol Gwiazdy Betlejemskiej – narodzin Chrystusa w ludzkim sercu, symbol rozkwitającej Róży, dającej impuls dla całkowitego odnowienia. To lśniąca gwiazda wznosząca się nad grotą narodzin.

 

Od dnia 01.01.2020 czasopismo Pentagram zmieniło nazwę na LOGON i jest czasopismem w pełni kolorowym. Poniżej prezentujemy link do nowej strony LOGONU:

https://www.logon.media/pl 

 


Newsletter

Aby otrzymywać bezpośrednio najnowsze informacje o czasopiśmie Pentagram w formie poczty elektronicznej, proponujemy zamówić bezpłatny newsletter. Państwa adres e-mail zostanie zapisany w naszej bazie danych i będzie wykorzystywany jedynie w celu przesyłania informacji dotyczących czasopisma Pentagram. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z tej subskrypcji. W tym celu prosimy o przesłanie na nasz adres wiadomości z rezygnacją.

Archiwum newsletterów

Archiwum numerów